Mis on Paide majalood?

Paide majalood on koht, kust leiad teavet Paide vanalinnas asuvate hoonete kohta: mis oli seal varem, millal on ehitatud praegune maja, kes selles on elanud, mis toimub seal praegu, millised on selle väärtuslikud osad jms. Lehele lisatakse aja jooksul maju aga ka muid objekte (väljakud, tühermaad mis ootavad ideid jne).

Iga maja käsitleva lehe jaoks on oma QR kood, millega kleeps on pandud selle maja aknale või seinale. Kui oled oma nutitelefoniqr_mis_on_majaloodsse paigaldanud QR koodi lugeva tasuta tarkvara, siis saad oma telefoni kaamera abil lugeda maja aknale paigaldatud QR koodi ning selle abil vaadata maja kohta üles pandud teavet.

QR koodi lugemiseks lae enda telefoni mõni QR koodi lugev äpp (näiteks QR Barcode scanner) ning seejärel lihtsalt suuna telefoni kaamera koodile, et avada telefonis vastav veebileht.

Ingliskeelset videojuhendit QR koodi kohta võid vaadata näiteks commoncraft.com lehelt.

Altpoolt leiad Paide linna kaardi, kuhu on sinisega märgitud majad, mille kohta on majalugu koostatud.

Muidugi saab majalugusid vaadata peale nutitelefoni ja ilma QR koodi kasutamata ka lihtsalt arvutis.

Majalugusid saab ka kommenteerida – panna kirja oma teadmised või mälestused. Nii võiks aja jooksul koguneda elavaid lugusid, Paide majad ja linn muutuvad loetavateks.

Majalood on Ühendus Weissenstein projekt “Paide majalood”, mida on 2015. aastal toetanud Kultuuriministeerium meetmest “Muinsuskaitse arendustegevused”.

Ajaloolised andmed majade kohta pärinevalt Järvamaa Muuseumist (mõned tekstid on võetud majaplakatite ühisprojektist) ja Ühenduselt Weissenstein. Majade muinsuskaitselised inventeerimisandmed on saadud Paide linnavalitsuselt.

Rohkem teavet Paide vanalinna kohta leiad siit alamlehelt “Paide ajaloost”, või vaata üht Paide vanalinnast tehtud lühifilmi.

Ingliskeelne kokkuvõte Paide vanalinna kohta.

kultuurimin_3lovi_est

Kaardi abil majalugudega majade juurde tee leidmiseks vajutage kaardi üleval paremal nurgas olevat kastikest (vaata suuremat kaarti) ja siduge see oma nutitelefonis näiteks Maps rakendusega.

Või kasuta sellist majalugude kaarti

kontakt: yhendus@weissenstein.ee