Varaseimad andmed hoonestusest praeguse Tallinna tänav 25 ja 27 asuva aida ning elamu kohal on 17. saj teisest poolest. Rootsiaegsel Paide plaanil (1683. a) näidatakse linnuse muldkindlustuse läänenõlva all tavatult pikaks venitatud plaaniga ehitist. Suure tõenäosusega oli tegemist puitelamuga mingitel veel vanematel müüridel (vundamendil).
Riigi viljamagasin ehitati Paidesse 1786. a seoses Paide nimetamisega kreisilinnaks. Vastavalt korraldusele rajati magasiaidad Haapsallu, Rakverre, Paldiskisse ja Paidesse. 19. sajandi keskel rajati Tallinna tänava äärde väike puidust kaalukoda. 1866. a anti magasiait üle linnale. Hiljem on aida lõunapoolset osa kasutatud arestimajana ning Kaitseliidu Paide malevkonna laskemoonalaona. Ait on lihtsa ristkülikukujulise põhiplaaniga, algselt ilma sisemiste vaheseinteta, koosnedes ühtlasest salvede süsteemist. 19. saj tehtud sagedased remondid on aida välisilmet mõnevõrra muutnud. Hoone restaureeriti 1984. a.
Viimastel aastatel on vanas magasiaidas tegutsenud meelelahutusasutus.
1861. aastal püstitati magasiaida krundile kodanik Kabrutzki väike elamu. Järgnevate aastakümnete jooksul on hoonet täiendatud ärklikorrusega ning osaliselt kivist kõrvalhoonetega. Viimase ehitamine sai võimalikuks pärast magasiaida üleminekut linnale. Siis kaotas kehtivuse keeld ehitada hooneid riigile kuuluvast magasiaidast vähem kui 7 sülla kaugusele. Hiljem on elamut pikendatud 1 korruselise tänavaäärse osaga lõuna suunas. Kaasajal on maja täielikult ümberehitatud. Kompleksis on tegutsenud Restaureerimisvalitsuse Paide jaoskond.
magasiaida joonis 1861
Waxelberg ütleb 1683.a. selle tavatult pika hoone olevat kunagise talli